top of page

Discovering Cayeli

Fikir

Bölgemizin gelecek yüzyıllardaki en büyük ekonomik lokomotifinin Turizm olduğunu biliyorduk-. Bunun için Özelde Çayeli'nin genelde ise Karadeniz'in etnik, sosyal ve kültürel yapısının uluslararası alanda tanıtımını sağlayarak, bölgemizin ve ülkemizin Turizm hedeflerine katkı sağlamak istedik.

Kurgu

Öncelikle tüm köy ve mahalle muhtarlarını toplayarak bir kültür envanteri oluşturduk, ardından Çekim Takvimimizi ve Storyboard'umuzu hazırlamaya başladık. Günümüz sosyal medyasında dikkat çekebilmek için, izleyicisinin başını döndürecek kreatif bir kurgu yapmaya karar verdik. Hayalini kurduğumuz bu anlatım dili, çekiminden kurgusuna kadar oldukça zorlayıcı bir süreçti.

Çekim

Kaçkar Dağları'nı kişiselleştirmem gerekirse; Güzelliğini her zaman sizden saklayan, utangaç, hırçın, fakat gülümsediğinde Dünya'nın tüm güzelliklerini sizin önünüze seren güzeller güzeli bir kıza benzetmişimdir. Rize'nin bol yağmurlu iklimi, engebeli yolları ve sarp coğrafyası çoğu zaman çekim planlarımızın aksamasına neden oluyordu. Bu yüzden gün doğmadan kaç kez yola çıktığımızı inanın biz de unuttuk.

Montaj

... Devam Edecek16 görüntüleme

Comments


bottom of page